Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHB330106
| Age / Height: | 51 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Gounder) |
| Star / Jathakam: | Rohini / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Diploma in civil engg, B.Tech Doing |
| Occupation: | Assistant Project Manager (Civil), Chennai |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Not Mentioned / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PHG133106
| Age / Height: | 46 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Perumannan) |
| Star / Jathakam: | Bharani / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC, NTTC |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Not Mentioned / Govt. Employ |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: WSMSMM8682
| Age / Height: | 27 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | business in qatar |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | business / house wife |
| Siblings: | 4 Bros (2 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHG112109
| Age / Height: | 33 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mannan) |
| Star / Jathakam: | Pooradam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (Late) / (Late) |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 5 Siss (5 marr) |
ID: PHBE380
| Age / Height: | 48 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthrattathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC, Electronics & Electricals |
| Occupation: | Electronics & Electrical work (Own repair Shop) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Real Estate / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PEBD133t
| Age / Height: | 36 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc, Fashion Designer |
| Occupation: | Private JOb |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | (late) / h/w |
| Siblings: | 6 Bros (6 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: SMSHF10622
| Age / Height: | 46 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Karthika / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | NA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Not Mentioned / hw |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHG140122
| Age / Height: | 27 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | Degree, B.Ed |
| Occupation: | TeacherGovt. Job Definitely |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | (late) / agri |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 5 Siss (1 marr) |
ID: PHG119103t
| Age / Height: | 40 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mudaliyar) |
| Star / Jathakam: | Thrikketta / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC Passed |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHGE364
| Age / Height: | 38 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Bharani / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, Tally, Doing PSC Coaching |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agricultur / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |