Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHG140112t
| Age / Height: | 45 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | Not Mentioned / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: KHGN246t
| Age / Height: | 40 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc (Nursing) |
| Occupation: | B.Sc Nurse |
| District: | Pathanamthitta |
| Father/Mother: | Fabricator / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PMGS157
| Age / Height: | 38 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Mappila) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | B.Tech (Computer Science) |
| Occupation: | Software Engineer, Infosys |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Bank Manager / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: WSMSHM5394
| Age / Height: | 43 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chathayam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Graduation (Di;oma + Post B.SC) Nurse |
| Occupation: | Staff Nurse in Zaid Military Hospital, Abudhabi |
| District: | Alappuzha |
| Father/Mother: | Doctor (BHMS) / Teacher |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PNBD212t
| Age / Height: | 46 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Karthika / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc DIT, PGDCA |
| Occupation: | Sales Manager (Bank) |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | BSNL Retd / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHG133102T
| Age / Height: | 51 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Perumannan) |
| Star / Jathakam: | Punartham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BELOW SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Koolie / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 3 Siss (3 marr) |
ID: PNGD119t
| Age / Height: | 39 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Makayiram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | MBA, MSW Doing |
| Occupation: | Not Working |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. Army / Rtd. Teacher |
| Siblings: | None |
ID: PHBE353t
| Age / Height: | 47 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Pre-Degree |
| Occupation: | Company Job at Muscat |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Farmer / (late) |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHBW102
| Age / Height: | 40 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mudaliyar) |
| Star / Jathakam: | Aswathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Below SSLC |
| Occupation: | Tea Shop |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / h/w |
| Siblings: | 3 Bros (1 marr) |
ID: PMGS168t
| Age / Height: | 38 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC, PLUS TWO, BA (HISTORY), B.Ed |
| Occupation: | TEACHER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Labour / h/w |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |