Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHGE161t
| Age / Height: | 46 Yrs / 162 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BSC NURSE |
| Occupation: | NURSE |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | AGRICULTURE / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PMGS142t
| Age / Height: | 19 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC (CBSE), +2 |
| Occupation: | Studying |
| District: | Kasaragod |
| Father/Mother: | BUSINESS / H/W |
| Siblings: | 4 Siss (0 marr) |
ID: PMGS144t
| Age / Height: | 40 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Mappila) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc (Mathematics), B.Ed (Mathematics) |
| Occupation: | |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | Gulf (business) / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBE258t
| Age / Height: | 46 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, B.Sc (Fashion Technology), P.G Diploma in F.T [2 Yrs] under British Council) |
| Occupation: | Fashion Merchantiser |
| District: | Ernakulam |
| Father/Mother: | Rtd. Teacher / Rtd. Head Mistress, Govt. |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PMBS182t
| Age / Height: | 26 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, Computer |
| Occupation: | Pvt. College |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Ex. Gulf / H/w |
| Siblings: | 3 Siss (3 marr) |
ID: PMBA102t
| Age / Height: | 26 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Electronics, MCA |
| Occupation: | Asi. Team Leader, BLR |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: MGSP967
| Age / Height: | 20 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Bio Tech |
| Occupation: | na |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Reservation Supervisor, S.Rly / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: MBS50063t
| Age / Height: | 25 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Tech (Electronics) |
| Occupation: | Senior Engineer |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Engineer (Ex.Gulf) / H/w |
| Siblings: | 2 Siss (0 marr) |
ID: HGE332
| Age / Height: | 25 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Revathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | M.Com, B.Ed, PGDCA |
| Occupation: | College Lecturer |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Malabar Cements / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: MBS673
| Age / Height: | 30 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Mappila) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA, JDC, Health Inspector |
| Occupation: | Agriculture |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agruculture / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 4 Siss (4 marr) |