Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: SMSMM12812
| Age / Height: | 46 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.A. English & diploma |
| Occupation: | working at Qatar. now at home on leave. |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | teacher(rtd) / teacher(rtd) |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: PHBE231
| Age / Height: | 29 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Ayillyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | S.S.L.C,PASS |
| Occupation: | KERALADISLERIES |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BUSINESS / H/W |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: PHBE230t
| Age / Height: | 46 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Moolam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BSC(CHEMISTRY)MBA(MARKETING) |
| Occupation: | TERRITORY BUSINESS MANAGER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | FITTER / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PHGE182t
| Age / Height: | 41 Yrs / 162 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | MSC BIO-TECHNOLOGY(FINAL YEAR) |
| Occupation: | |
| District: | Kasaragod |
| Father/Mother: | SUB.ENGG.K.S.E.B / TEACHER |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PMGA123
| Age / Height: | 41 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | M.COM,FIRST COMPLETED P.G.D.C.A.2YEAR DOING |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | SAUDIARABIA / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBE200t
| Age / Height: | 44 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvonam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PRE-DEGREE,G.N.M,JELTS PASSED |
| Occupation: | MALE NURSE |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PMBS143
| Age / Height: | 50 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.COM |
| Occupation: | SALES OFFICER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | RETD.GOVT.EMPLOYEE / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 1 Sis (0 marr) |
ID: PMGA117t
| Age / Height: | 40 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.A DEGREE |
| Occupation: | |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | GOVT.PHARMACIST / HOUSE WIFE |
| Siblings: | None |
ID: PHBE195t
| Age / Height: | 50 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | P.D.C,HOTELMANAGEMENT |
| Occupation: | FOREIGTN |
| District: | Idukki |
| Father/Mother: | AGRICUTTURE / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGM103t
| Age / Height: | 44 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Inter Caste) |
| Star / Jathakam: | Ayillyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC.GENERALNURSING |
| Occupation: | GENERALNURSE, KSA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |