Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: WSMSCF1662
| Age / Height: | 27 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Jacobite) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA |
| Occupation: | Govt. Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: MBS5036t
| Age / Height: | 29 Yrs / 180 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc, MLT |
| Occupation: | Production Executive |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. PWD / Rtd. H.M |
| Siblings: | None |
ID: MBD391
| Age / Height: | 53 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | Business (Gulf) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Not Mentioned / Not Mentioned |
| Siblings: | 5 Bros (5 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: MGD1151t
| Age / Height: | 32 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business & Agriculture / (Late) |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: PHGE212t
| Age / Height: | 21 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Chathayam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Nursing |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Manager / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: PHB318101t
| Age / Height: | 25 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mudaliyar) |
| Star / Jathakam: | Anizham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Real Estate Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / Govt. Job (Sales tax) |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |
ID: PMBA119
| Age / Height: | 27 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | MBA from PSGIM, Coimbatore |
| Occupation: | Deputy Bank Manager |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Rtired. / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PMGD112t
| Age / Height: | 52 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | 8th |
| Occupation: | Rtd. From Govt. Job |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | (Late) / (Late) |
| Siblings: | None |
ID: PEBD111
| Age / Height: | 46 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Aswathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | 8th |
| Occupation: | BUSINESS (AUTOMOBILE), TOURIST VEHICLES |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / (late) |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PHB51101t
| Age / Height: | 52 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Maruthuvar) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA History |
| Occupation: | LIC Agent & Office (Bank Loan) |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Not Mentioned / Not Mentioned |
| Siblings: | 3 Siss (3 marr) |