Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHBE505
| Age / Height: | 42 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Visakham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | Business (Gold work) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Swastham / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 5 Siss (5 marr) |
ID: PHBE501
| Age / Height: | 43 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Pooyyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Degree |
| Occupation: | Technology |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business / h/w |
| Siblings: | 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGW106T
| Age / Height: | 33 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Chettiyar) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 2 Siss (1 marr) |
ID: PNGW106T
| Age / Height: | 59 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Rohini / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / (late) |
| Siblings: | 3 Bros (3 marr) 5 Siss (5 marr) |
ID: PHGE594
| Age / Height: | 42 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thrikketta / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | B.Com, Diploma in secretarial practice |
| Occupation: | Confidential Assistant |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / KSEB Rtd. |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 3 Siss (3 marr) |
ID: PHBN341
| Age / Height: | 39 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Pooyyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA |
| Occupation: | LDC |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Eletrician / (late) |
| Siblings: | 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGN317
| Age / Height: | 36 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chothi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Degree incomplete, DCA Passed |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BSNL / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PNBD229
| Age / Height: | 50 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Punartham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Dress Makers |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Ex Military / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: PHBN343
| Age / Height: | 46 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com |
| Occupation: | Manager |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PHBE541
| Age / Height: | 45 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Diploma in Mechanical Engg |
| Occupation: | Village Field Assistant |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / h/w |
| Siblings: | 3 Siss (3 marr) |