Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHBD153
| Age / Height: | 60 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Tamil |
| Religion/Caste: | Hindu (Caste No Bar) |
| Star / Jathakam: | Atham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | high school study |
| Occupation: | my 20 years to business experience. |
| District: | Not Specified |
| Father/Mother: | same business but not live / H.W |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: PNGW110
| Age / Height: | 44 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chothi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Pvt. Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / (late) |
| Siblings: | 4 Siss (4 marr) |
ID: PEBW110
| Age / Height: | 59 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Gulf (Workshop) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (Late) / (Late) |
| Siblings: | 3 Bros (3 marr) 3 Siss (3 marr) |
ID: PHGE561
| Age / Height: | 31 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | LLB Doing |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Reliance Communications / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PHG140149T
| Age / Height: | 28 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Makam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | +2 |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBE752
| Age / Height: | 44 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Avittam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com |
| Occupation: | Clerk - Devaswom Board |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHBM139
| Age / Height: | 43 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Pattarya) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | BUSINESS |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | PVT / |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: PNGD157t
| Age / Height: | 43 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Atham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Graduation |
| Occupation: | Job at Hyderabad |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. Army / h/w |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |
ID: S14100005
| Age / Height: | 26 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Bsc nursing |
| Occupation: | Govt |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | / Hw |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: S63100005
| Age / Height: | 27 Yrs / 153 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Chothi / Not Known |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BBA HR |
| Occupation: | Private |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Late / Hw |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |