Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PNGD135
| Age / Height: | 50 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Thiruvonam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Below SSLC |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / h/w |
| Siblings: | 3 Bros (3 marr) 6 Siss (6 marr) |
ID: PHG119103
| Age / Height: | 40 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mudaliyar) |
| Star / Jathakam: | Thrikketta / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC Passed |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBE457
| Age / Height: | 44 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Anizham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Plus Two |
| Occupation: | Own Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Own shop / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: SMSMM12812t
| Age / Height: | 46 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.A. English & diploma |
| Occupation: | working at Qatar. now at home on leave. |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | teacher(rtd) / teacher(rtd) |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: PEGD136
| Age / Height: | 42 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Aswathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com |
| Occupation: | Management |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Railway, Engine Driver / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (0 marr) |
ID: SMSHM13100
| Age / Height: | 47 Yrs / 178 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Diploma in Electronics & Telecommunications (2 Yrs) |
| Occupation: | Computer Sales & Service Kayarat Communications Kanniampuram, Ottapalam |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Retd BSNL & Army / Home Maker |
| Siblings: | 2 Siss (2 marr) |
ID: PNGD137
| Age / Height: | 41 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chithira / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, TTC |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Nil / h/w |
| Siblings: | 3 Bros (0 marr) |
ID: PNBW109
| Age / Height: | 61 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Well Educated |
| Occupation: | Junior Supdt. Rtd. (Govt. Pensioner) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / (late) |
| Siblings: | None |
ID: PEBD141
| Age / Height: | 49 Yrs / 183 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Visakham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Dubai |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Retd. / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PHGE418
| Age / Height: | 35 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | M.Sc (Environmental Science) B.Sc Biotechnology |
| Occupation: | Student |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |