Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PMGS168
| Age / Height: | 38 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC, PLUS TWO, BA (HISTORY), B.Ed |
| Occupation: | TEACHER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Labour / h/w |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |
ID: PNGD125
| Age / Height: | 45 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Ayillyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA, PGDCA |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | forest dept. rtd. / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) |
ID: PHB330106t
| Age / Height: | 51 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Gounder) |
| Star / Jathakam: | Rohini / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Diploma in civil engg, B.Tech Doing |
| Occupation: | Assistant Project Manager (Civil), Chennai |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Not Mentioned / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PHG133106t
| Age / Height: | 46 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Perumannan) |
| Star / Jathakam: | Bharani / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC, NTTC |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Not Mentioned / Govt. Employ |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: WSMSMM8682t
| Age / Height: | 27 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | business in qatar |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | business / house wife |
| Siblings: | 4 Bros (2 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHG112109t
| Age / Height: | 33 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mannan) |
| Star / Jathakam: | Pooradam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (Late) / (Late) |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 5 Siss (5 marr) |
ID: PHBE380t
| Age / Height: | 48 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthrattathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC, Electronics & Electricals |
| Occupation: | Electronics & Electrical work (Own repair Shop) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Real Estate / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PEBD133
| Age / Height: | 36 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc, Fashion Designer |
| Occupation: | Private JOb |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | (late) / h/w |
| Siblings: | 6 Bros (6 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGE501T
| Age / Height: | 32 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvonam / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | B.Tech |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | News Paper Agent / Beautician |
| Siblings: | None |
ID: PHGE467
| Age / Height: | 23 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | M.Com, Computerised accounting |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Govt. Job / h/w |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |