Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: HBN620t
| Age / Height: | 31 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Thrikketta / - |
| Appearance: | Fat |
| Education: | S.S.L.C |
| Occupation: | BUSINESS |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | (Late) / HW |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: KHGN618
| Age / Height: | 48 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Thiruvonam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA, Computer O Level Passed |
| Occupation: | Private |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | Hotel / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 2 Siss (1 marr) |
ID: WSMSMF1666
| Age / Height: | 22 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Private Job / H/w |
| Siblings: | 3 Bros (1 marr) 3 Siss (1 marr) |
ID: MBD473
| Age / Height: | 48 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Senior Supdt. |
| Occupation: | KSEB |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | Not Mentioned / Not Mentioned |
| Siblings: | 6 Bros (6 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: MBS5036
| Age / Height: | 29 Yrs / 180 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc, MLT |
| Occupation: | Production Executive |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. PWD / Rtd. H.M |
| Siblings: | None |
ID: WSMSCF1662t
| Age / Height: | 27 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Jacobite) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA |
| Occupation: | Govt. Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: CBR557
| Age / Height: | 28 Yrs / 191 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Post Diploma in Elec. Engg, DCA |
| Occupation: | Junior Engineer, RLY |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. RLY / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: WSMSMF1664
| Age / Height: | 20 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Islam) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BBA |
| Occupation: | Not Working |
| District: | Ernakulam |
| Father/Mother: | Not Mentioned / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: MGD1151
| Age / Height: | 32 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business & Agriculture / (Late) |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: WSMSMF2145
| Age / Height: | 35 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Slim |
| Education: | PLUS TWO. DOING FIRST YEAR BCA. |
| Occupation: | UNEMPLOYED |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Business (Gulf) / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 1 Sis (0 marr) |