Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: MGS813
| Age / Height: | 21 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC, Hindi Bhooshan |
| Occupation: | na |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. Teacher / Rtd. Teacher |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: CBR50105
| Age / Height: | 26 Yrs / 180 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc (Computer Science), C DAC |
| Occupation: | Software Engineer (USA) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: CGR50123
| Age / Height: | 21 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Computer Science Doing M.Sc (CS) |
| Occupation: | na |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Asst. Engineer, KSEB / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBN158
| Age / Height: | 31 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chothi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Degree |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Art Work / H/w |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |
ID: PMBA101
| Age / Height: | 25 Yrs / 183 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BBM |
| Occupation: | Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | CBE / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: HGE375t
| Age / Height: | 24 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc |
| Occupation: | na |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rly - (Late) / H/w |
| Siblings: | 4 Bros (2 marr) |
ID: EBD103t
| Age / Height: | 34 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvonam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Doctor |
| Occupation: | USA |
| District: | Thiruvananthapuram |
| Father/Mother: | Doctor / H/w |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PHGN137
| Age / Height: | 20 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Moolam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Doing B.Com |
| Occupation: | NA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Not Mentioned / H/w |
| Siblings: | None |
ID: CBR418t
| Age / Height: | 27 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA, BHM |
| Occupation: | Hotel Manager |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | Agriculture / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: HGN753t
| Age / Height: | 47 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chothi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | D.Pharm |
| Occupation: | PHARMASIST |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | AGRICULTURE / H.W |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 1 Sis (0 marr) |