Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PMBA102
| Age / Height: | 26 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Electronics, MCA |
| Occupation: | Asi. Team Leader, BLR |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) |
ID: MGSP967t
| Age / Height: | 20 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Bio Tech |
| Occupation: | na |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Reservation Supervisor, S.Rly / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: MBS50063
| Age / Height: | 25 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Tech (Electronics) |
| Occupation: | Senior Engineer |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Engineer (Ex.Gulf) / H/w |
| Siblings: | 2 Siss (0 marr) |
ID: HGE332t
| Age / Height: | 25 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Revathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | M.Com, B.Ed, PGDCA |
| Occupation: | College Lecturer |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Malabar Cements / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: MBS673t
| Age / Height: | 30 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Mappila) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA, JDC, Health Inspector |
| Occupation: | Agriculture |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agruculture / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 4 Siss (4 marr) |
ID: CBR50105t
| Age / Height: | 26 Yrs / 180 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc (Computer Science), C DAC |
| Occupation: | Software Engineer (USA) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Agriculture / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: CGR50123t
| Age / Height: | 21 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc Computer Science Doing M.Sc (CS) |
| Occupation: | na |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Asst. Engineer, KSEB / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHGN137t
| Age / Height: | 20 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Moolam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Doing B.Com |
| Occupation: | NA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Not Mentioned / H/w |
| Siblings: | None |
ID: PHBN158t
| Age / Height: | 31 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chothi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Degree |
| Occupation: | Private Job |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Art Work / H/w |
| Siblings: | 2 Siss (1 marr) |
ID: PMBA101t
| Age / Height: | 25 Yrs / 183 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BBM |
| Occupation: | Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | CBE / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |