Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: MGS810
| Age / Height: | 20 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | DOING BA FINAL YEAR+ COMPUTER |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Tea Shop / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 2 Siss (0 marr) |
ID: MBS682
| Age / Height: | 24 Yrs / 177 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC |
| Occupation: | Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BUSSINESS / NA |
| Siblings: | 2 Siss (2 marr) |
ID: CGY620
| Age / Height: | 28 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Jacobite) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA ENONOMICS, HEALTH INSPECTOR COURSE |
| Occupation: | WOMEN POLICE CONSTABLE |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | AGRICULTURE / H.W |
| Siblings: | 3 Siss (1 marr) |
ID: CGR50113
| Age / Height: | 22 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.PHARM |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | THAHASILDAR / TEACHER |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: CGR563
| Age / Height: | 23 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Christian (Roman Catholic) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.SC., B Ed. |
| Occupation: | TEACHER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | RETD. H.M. / RETD. TEACHER. |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: MBS583
| Age / Height: | 27 Yrs / 177 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | NA |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | GULF / NA |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) |
ID: MBA377
| Age / Height: | 27 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BUSINESS / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PMGS144
| Age / Height: | 40 Yrs / 163 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Mappila) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc (Mathematics), B.Ed (Mathematics) |
| Occupation: | |
| District: | Malappuram |
| Father/Mother: | Gulf (business) / H/w |
| Siblings: | 2 Bros (1 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHBE258
| Age / Height: | 46 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, B.Sc (Fashion Technology), P.G Diploma in F.T [2 Yrs] under British Council) |
| Occupation: | Fashion Merchantiser |
| District: | Ernakulam |
| Father/Mother: | Rtd. Teacher / Rtd. Head Mistress, Govt. |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PMBS182
| Age / Height: | 26 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Com, Computer |
| Occupation: | Pvt. College |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Ex. Gulf / H/w |
| Siblings: | 3 Siss (3 marr) |