Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHBE195
| Age / Height: | 50 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | P.D.C,HOTELMANAGEMENT |
| Occupation: | FOREIGTN |
| District: | Idukki |
| Father/Mother: | AGRICUTTURE / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGM103
| Age / Height: | 44 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Inter Caste) |
| Star / Jathakam: | Ayillyam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC.GENERALNURSING |
| Occupation: | GENERALNURSE, KSA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (0 marr) |
ID: PHGE161
| Age / Height: | 46 Yrs / 162 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Uthram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BSC NURSE |
| Occupation: | NURSE |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | AGRICULTURE / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: PMBA106
| Age / Height: | 46 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Rowther/Anafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | PDC, HOTEL MANAGEMENT |
| Occupation: | Business |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BSNL / HOUSE WIFE |
| Siblings: | 2 Bros (0 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: PHGN110
| Age / Height: | 45 Yrs / 150 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chathayam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA |
| Occupation: | |
| District: | Kozhikode |
| Father/Mother: | / H/W |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: HGNP775
| Age / Height: | 44 Yrs / 153 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Revathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA[SANSKRIT] DCA, PGDCA |
| Occupation: | SANSKRIT TEACHER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | SUB DIVISIONAL ENGR. BSNL / TEACHER |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: HBN707
| Age / Height: | 49 Yrs / 169 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Pooram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA H.S.B.C |
| Occupation: | INCHARGE MARKETSURVEY SECTION (Sal-2.8 LAKH PM) |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BUSINESS / HW |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: HBN704
| Age / Height: | 54 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Rohini / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | S.S.L.C |
| Occupation: | CUTTING MASTER |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | RTD.CAPTAIN[ARMY] / H\W |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: MGS850
| Age / Height: | 24 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | BUSINESS / H/W |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 5 Siss (2 marr) |
ID: MGS831
| Age / Height: | 22 Yrs / 160 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | V.H.S.C, GENERAL NURSING (GOVT) |
| Occupation: | |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | BUSINESS / H.W |
| Siblings: | 3 Bros (1 marr) 4 Siss (2 marr) |