Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: S1100634
| Age / Height: | 41 Yrs / 170 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Chathayam / Not Known |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BBM, MBA, LLB, Diploma computer |
| Occupation: | Own busines, work at home |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Late / Hw |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 2 Siss (2 marr) |
ID: S1100704
| Age / Height: | 30 Yrs / 159 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Self employed |
| Occupation: | Air conditioner technician |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Workshop / Housewife |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: S1100797
| Age / Height: | 32 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Chothi / Not Known |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Double dipolma |
| Occupation: | PVR grop HOD |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Ex.gulf / Hw |
| Siblings: | 1 Sis (0 marr) |
ID: S135100005
| Age / Height: | 28 Yrs / 146 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Anizham / Not Known |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA |
| Occupation: | Nil |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Ex.service man,farmer / Hw |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |