Celebrating our happy couples who found their matches through Sangamam Matrimony
ID: PHG308107
| Age / Height: | 41 Yrs / 158 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Gupthan) |
| Star / Jathakam: | Moolam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BA (Economics), MIB (International Business) |
| Occupation: | Bank Job |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Business / H/w |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: WSMSHM5394t
| Age / Height: | 43 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Chathayam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Graduation (Di;oma + Post B.SC) Nurse |
| Occupation: | Staff Nurse in Zaid Military Hospital, Abudhabi |
| District: | Alappuzha |
| Father/Mother: | Doctor (BHMS) / Teacher |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) |
ID: WSMSMM6617
| Age / Height: | 49 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Tamil |
| Religion/Caste: | Muslim (Sunni/Shafi) |
| Star / Jathakam: | - / - |
| Appearance: | Fat |
| Education: | HIGHER SECONDARY |
| Occupation: | I AM DOING BUSINESS FROM BANGKOK TOUR & HONEY MOON PACKAGE ARRANGER FOR ALL INTL. |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | LATE / MY MOTHER MISSING FOR T. SUNAMI IN COLACHAL TAMIL |
| Siblings: | None |
ID: PHG133102
| Age / Height: | 51 Yrs / 152 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Perumannan) |
| Star / Jathakam: | Punartham / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | BELOW SSLC |
| Occupation: | NA |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Koolie / h/w |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 3 Siss (3 marr) |
ID: PNGD119
| Age / Height: | 39 Yrs / 155 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Makayiram / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | MBA, MSW Doing |
| Occupation: | Not Working |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | Rtd. Army / Rtd. Teacher |
| Siblings: | None |
ID: PNBD212
| Age / Height: | 46 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Karthika / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | B.Sc DIT, PGDCA |
| Occupation: | Sales Manager (Bank) |
| District: | Other Place in India |
| Father/Mother: | BSNL Retd / h/w |
| Siblings: | 1 Bro (1 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: WSMSHM6781t
| Age / Height: | 54 Yrs / 165 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Thiruvathira / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Graduation + Tourism Diploma |
| Occupation: | Manager-MICE (I) Ltd New Delhi |
| District: | Alappuzha |
| Father/Mother: | Late (Private Firm) / House Wife |
| Siblings: | 1 Sis (1 marr) |
ID: PHBE353
| Age / Height: | 47 Yrs / 175 cm |
| Marital Status: | Never Married |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Ezhava) |
| Star / Jathakam: | Poororuttathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Pre-Degree |
| Occupation: | Company Job at Muscat |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Farmer / (late) |
| Siblings: | 1 Bro (0 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PNBD213
| Age / Height: | 53 Yrs / 173 cm |
| Marital Status: | Divorced |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Nair) |
| Star / Jathakam: | Makam / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | +2 & Computer, Typewriting |
| Occupation: | Computer Operator |
| District: | Thrissur |
| Father/Mother: | Retd. (RLY) / (late) |
| Siblings: | 2 Bros (2 marr) 1 Sis (1 marr) |
ID: PHBW102t
| Age / Height: | 40 Yrs / 168 cm |
| Marital Status: | Widowed |
| Mother Tongue: | Malayalam |
| Religion/Caste: | Hindu (Mudaliyar) |
| Star / Jathakam: | Aswathi / - |
| Appearance: | Medium |
| Education: | Below SSLC |
| Occupation: | Tea Shop |
| District: | Palakkad |
| Father/Mother: | (late) / h/w |
| Siblings: | 3 Bros (1 marr) |